Kolejne dwa pola służą do określania izolacyjnej płyty systemowej na której układane będą rury grzejne, oraz izolacji dodatkowej.
Płytę systemową program powinien Ci zaproponować zgodną z systemem mocowania który wybrałeśwybrałaś wcześniej.
Czasem przy danym systemie dostępnych jest kilka różnych płyt systemowych, więc...
...wybierz tę Płytę systemową która będzie Ci odpowiadała bardziej.
W drugiej kolejności musisz wybrać uzupełniającą izolację cieplną.
Zgodnie z aktualnymi wymaganiami izolacja pod grzejnikiem podłogowym powinna charakteryzować się odpowiednim oporem cieplnym w zależności od tego co znajduje się pod podłogą.
Przyjmuje się że izolacja pod rurami grzejnymi podłogi nad pomieszczeniami nieogrzewanymi, lub ogrzewanymi do niższej temperatury, oraz podłogi leżące bezpośrednio na gruncie powinna mieć opór cieplny min 1.25 m2K/W.
Z kolei dla podłóg nad przejazdem opór ten powinien być conajmniej na poziomie 2 m2K/W.
W pozostałych przypadkach opór podłogi nie powinien być mniejszy niż 0.75 m2K/W.
Wybierz zatem taką pozycję z listy Dodatkowa izolacja cieplna, by suma oporów w polach Rp,sys i Rizol spełniała powyższe warunki.
Wybierz odpowiedni materiał z listy Dodatkowa izolacja cieplna
i podaj jej grubość w polu Dizol znajdującym się obok.
Cały czas definiujesz domyślną konstrukcję grzejnika, więc obie warstwy izolacji wpisz tak, by spełniały one wymagania jak największej ilości pomieszczeń. Dla pozostałych uzupełnisz dane w późniejszych etapach pracy.
Pamiętaj, że grubsza warstwa izolacji w podłodze pozwala lepiej wyciszyć pomieszczenie, ale jednocześnie podnosi koszty inwestycji.
Zajmujemy się teraz przygotowaniem projektu orientacyjnego, ale w projekcie właściwym musisz rodzaj i grubość izolacji dokładnie ustalić z projektantem.