Ta strona do prawidłowego funkcjonowania wymaga nowoczesnej przeglądarki z włączoną obsługą JavaScript.
Wygląda na to że Twoja przeglądarka nie spełnia tego warunku.
Lekcja zaliczona
COFNIJ
Etap 5 Przeglądamy wyniki
 
Witaj.
Po wpisaniu wszystkich pomieszczeń i określeniu parametrów grzejników podłogowych przyszła pora na obejrzenie zbiorczych wyników obliczeń projektu.
 
 
Jestem:
  • zawodowcem
  • amatorem
Wybieram system:
  • KAN-therm
  • Purmo
Wejdź do zakładki Wyniki doboru.
Jeśli przez pomyłkę pominąłeśpominełaś pewne istotne informacje niezbędne do wykonania obliczeń, zostanie wyświetlony specjalny komunikat o wykrytych błędach w projekcie.
Będziesz mógłmogła je wszystkie wyświetlić i konieczne będzie wykonanie poprawek.
Jeśli jednak wszystkie dane w projekcie uzupełniłeśuzupełniłaś poprawnie, to powinien ukazać Ci się raport Wyniki szybkiego doboru grzejników.
Zawiera on dane o budynku wprowadzone przez Ciebie i wyniki wszystkich obliczeń.
Z raportu Wyniki szybkiego doboru grzejników dowiesz się jakie jest przybliżone zapotrzebowanie budynku na moc cieplną (przy założeniu, że wszystkie ogrzewane pomieszczenia zostały wprowadzone do projektu), a tym samym jakiej mocy źródło ciepła będzie w budynku potrzebne.
Wyniki obliczeń zawierają także informacje o wszystkich wprowadzonych grupach pomieszczeń wraz z ich powierzchnią i kubaturą oraz wymaganą mocą grzewczą.
W każdej grupie znajdują się też parametry i wyniki obliczeń dla pomieszczeń i grzejników podłogowych które zaprojektowałeśzaprojektowałaś
Zapisz ten raport do pliku PDF klikając w przycisk Eksportuj do PDF ( ) znajdujący się w lewym górnym rogu okna programu.
Plik ten przyda się profesjonalnemu projektantowi podczas przygotowywania właściwego projektu instalacji w Twoim domu.
W programie masz do dyspozycji jeszcze jeden bardzo przydatny dokument: Zestawienie materiałów.
Wybierz zakładkę Materiały, by go wyświetlić.
Raport ten zawiera tabelę w której wypisane są wszystkie elementy ogrzewania podłogowego budynku, wraz z ich wymaganą ilością, liczbą sztuk w pojedynczym opakowaniu i niezbędną liczbą opakowań.
W zestawieniu materiałów znajdziesz również łączną długość rur które niezbędne będą na budowie oraz wszystkie elementy automatyki regulacyjnej dobrane w Twoim orientacyjnym projekcie.
Do niektórych pozycji w tabeli dodane są również ceny katalogowe tych produktów, więc już z samego zestawienia materiałów możesz poznać szacunkowe koszty materiałów do budowy instalacji.
Aby jednak uzyskać informację o rzeczywistych kosztach budowy instalacji musisz skontaktować się z wykonawcą instalacji.
To już koniec kursu pokazującego jak stworzyć orientacyjny projekt instalacji ogrzewania podłogowego.

WygenerowałeśWygenerowałaś zestawienie niezbędnych materiałów do jej budowy i na podstawie tych dokumentów możesz przystąpić do przybliżonej wyceny instalacji.
 
DALEJ