Warning: file_put_contents(/www/freshblue_www/www/kursaudytora.pl/cached/~a_users~a_access~a_resources~39f4f_sqlcache): failed to open stream: Disk quota exceeded in /www/freshblue_www/www/kursaudytora.pl/system/lib/sql.php on line 207
Jak powielać kondygnacje?
COFNIJ
Przepis 13 Jak powielać kondygnacje?
W budynkach wielorodzinnych dosyć często mamy do czynienia z powtarzalnym schematem kondygnacji. W takich sytuacjach wystarczy wykorzystać wcześniej zbudowany model kondygnacji, przenumerować pomieszczenia i wykonać drobne korekty. 
Zadanie to można wykonać poprzez tradycyjne kopiuj - wklej, ale w programie dostępny jest jeszcze wygodniejszy mechanizm.

(kliknij przycisk DALEJ znajdujący się na dole ekranu)
Wskaż którą wersję programu Audytor OZC masz zainstalowaną na swoim komputerze:
  • demo
  • pełną / próbną
  • edu
  • nie mam programu
 
a potem pobierz plik z następującej strony:
Jak już pobierzesz ten plik - zapisz go na dysku komputera i otwórz w programie.
Następnie wejdź do Katalogu pomieszczeń.
 
Nie masz jeszcze programu Audytor OZC, ale kliknij przycisk DALEJ, by zobaczyć jak powielanie kondygnacji wygląda w praktyce.
Po zakończeniu konstruowania jednej kondygnacji można przejść do budowania kolejnych pięter.
Zgodnie z dokumentacją naszego projektu wszystkie kondygnacje budynku są niemal identyczne. Warto zatem wykorzystać ten fakt i powielić już gotowe piętro, by niepotrzebnie nie wykonywać tej samej pracy ponownie.
Program Audytor OZC udostępnia mechanizm powielania kondygnacji, który można wykorzystać na kilka sposobów:
Powielić samą kondygnację
Powielić kondygnację z całą jej zawartością
Powielić elementy rysunku rzutu na rzut kolejnej kondygnacji
Za pomocą każdej z tych operacji można uzyskać zaplanowany rezultat, ale ponieważ są między nimi dość znaczne różnice, to omówimy je w szczegółach, a potem wybierzemy najlepszą.
 
Powielanie samej kondygnacji
Ta metoda pozwala na automatyczne stworzenie nowej kondygnacji "doklejonej" do swojego przodka. Powielanie ustawia rzedną kondygnacji tak, by ta leżała dokładnie nad poprzednią i przenumerowuje symbole wszystkich pomieszczeń na rzucie dodając 100 lub 1000 w zależności od ustawień.

Jeśli jednak powielona zostanie sama kondygnacja, to wymagane będzie ponowne zaimportowanie modelu, stworzenie lokali i grupowanie pomieszczeń.
Powyższy problemy rozwiązuje druga metoda.
 
Powielanie fragmentu struktury budynku: kondygnacji i jej całej zawartości
W tej metodzie nowa kondygnacja przykleja się do poprzedniej, przenumerowywane są pomieszczenia zarówno na rysunku jak i w strukturze budynku... i kondygnacja jest gotowa od razu. 
Struktura budynku w liście po lewej stronie ma kształt drzewa, którego gałęzie można otwierać i zamykać dla uporządkowania widoku.
Powielenie zwiniętej kondygnacji (gdy jej gałąź jest zamknięta) jest równoznaczne z powieleniem jej wraz z całą zawartością.
 
Lekcja zaliczona
DALEJ