Ta strona do prawidłowego funkcjonowania wymaga nowoczesnej przeglądarki z włączoną obsługą JavaScript.
Wygląda na to że Twoja przeglądarka nie spełnia tego warunku.
COFNIJ
Przepis 18 Jak podejrzeć usytuowanie elementów kolejnej kondygnacji?
W Audytorze OZC istnieje mechanizm podglądu rysunku poprzedniej kondygnacji, ale czy da się podejrzeć następną?
Modelowanie trójwymiarowe kondygnacji w programie wymaga dosyć dużej precyzji w ustawianiu ścian, podłóg i dachów. Elementy jednej kondygnacji, zwłaszcza przegrody zewnętrzne, muszą "zgrać się" z elementami sąsiednich, by program precyzyjnie wyznaczył model obliczeniowy budynku.
Jak w takim razie, rysując ścianę zewnętrzną, podejrzeć ścianę z poprzedniej bądź następnej kondygnacji?


(kliknij przycisk DALEJ znajdujący się na dole ekranu)
W edytorze modelu budynku programu Audytor OZC wbudowany jest mechanizm umożliwiający podgląd poprzedniej kondygnacji i "odniesienie" się do jej szczegółów.
Wystarczy w menu narzędziowym rysunku (znajdującym się w prawym dolnym rogu rysunku) wcisnąć przycisk Maluj poprzedni rysunek, a na aktualnym rysunku pojawi się szara "kalka" piętra poniżej.
Dzięki temu narzędziu możliwe jest zsynchronizowanie podkładów budowlanych (o czym pisaliśmy w innym artykule), precyzyjne umieszczenie ścian, stropów i pomieszczeń na tych znajdujących się niżej, ale można go także wykorzystać do innych zadań.
Wyobraź sobie budynek w którym ściana zewnętrzna na parterze jest nieco wysunięta do przodu w porównaniu ze ścianą na piętrze, a wystający kawałek pomieszczenia przykryty jest dachem.
Podkład budowlany parteru wskazuje gdzie znajduje się ściana zewnętrzna parteru, ale nie pokazuje gdzie umiejscowiona jest ściana zewnętrzna piętra, więc nie wiadomo tak na prawdę w jaki sposób tworząc parter narysować ten kawałek dachu.
Co w takiej sytuacji?
Lekcja zaliczona
DALEJ